صبر کنید ...

پزشکان متخصص گوش، حلق و بینی در شیراز

banner-ENT.jpg
در جدول زیر که نمایش دهنده لیست پزشکان متخصص گوش ، حلق و بینی در شیراز به همراه آدرس و شماره تلفن آن ها می باشد؛ با کلیک بر روی نام آن ها تصاویر مطب و شرح کامل خدمات آن ها را مشاهده نمایید.

پزشکان متخصص گوش، حلق و بینی شیراز

لیست زیر حاوی اطلاعات تماس مطب پزشکان گوش، حلق و بینی در شیراز است.

لیست بهترین پزشکان متخصص گوش ، حلق و بینی در شیراز به همراه آدرس مطب و تلفن تماس جهت نوبت دهی را در جدول میبینید. جهت اخذ نوبت از دکتر متخصص گوش ، حلق و بینی در شیراز و دریافت اطلاعات بیشتر از شرح کامل خدمات ، آدرس و تلفن مطب لطفا به پروفایل پزشک مراجعه یا با شماره های درج شده در لیست تماس بگیرید.

لیست پزشکان متخصص گوش ، حلق و بینی


دکتر فرشید شکوهی
# نام پزشک عنوان تخصص آدرس مطب پزشکان متخصص شماره تماس
1 دکتر محمدصادق هنرپیشه جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی شیراز، خیابان قصردشت، بالاتر از رحمت آباد، روبروی بیمارستان فرهمندفر، ساختمان بزرگمهر
2 دکتر بهروز گندمی جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی شیراز، خیابان ستارخان، حدفاصل خیابان ولیعصر و عفیف آباد، روبروی بلوار مصلی نژاد، ساختمان فلورانس (رایمون سابق)، طبقه چهارم
3 دکتر مجتبی بهادری جهرمی جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی شیراز، خیابان زند، روبروی هتل پارس، جنب بانک سامان، ساختمان آراد، طبقه 6، واحد 19
4 دکتر سید سعیدرضا توفیقی بورد تخصصی گوش ، حلق و بینی
وشیپ فوق تخصصی جراحی گوش، اتولوژی و نورواتولوژی
شیراز، قصردشت، نبش فلسطین (باغشاه)، بالای بستنی هوبر، ساختمان سبحان، طبقه اول
5 بورد تخصصی گوش و حلق و بینی
متخصص جراحی سر و گردن و زیبایی
شیراز، قصردشت، حدفاصل کوچه 46 و 48،روبروی اداره مخابرات، مجتمع پزشکی ژنوم، طبقه سوم، واحد 2
6 دکتر لیلا شریفی جراح و متخصص گوش، حلق و بینی شیراز، خیابان اردیبهشت غربی، جنب بیمارستان شفا، مجتمع پزشکی شفا
7 دکتر آزاده مرادی جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی شیراز، خیابان معالی آباد، خیابان پزشکان، ساختمان پزشکان

سایر پزشکان متخصص گوش، حلق و بینی شیراز

لیست زیر حاوی اطلاعات تماس مطب پزشکان گوش، حلق و بینی در شیراز است.
# نام پزشک عنوان تخصص آدرس مطب پزشکان متخصص شماره تماس
1 دکتر جواد یاراحمدی جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی
(جراحی پلاستیک بینی و صورت)
شیراز، قصردشت، روبروی سه راه خلدبرین، ساختمان پاسارگاد، طبقه 5

پرسش و سوالات متداول گوش، حلق و بینی

  • گوش های بنده خیلی زود جرم می گیرند، برای درمان این موضوع باید چه کرد؟ آیا شما استفاده از گوش پاک کن را توصیه می کنید؟
  • آیا شستشوی گوش موجب رساندن به گوش می شود؟
  • چرا صدای برخی افراد «تو دماغی» است؟
  • علت بروز خشونت در صدا چیست؟
  • علت بروز پولیپ بینی چیست؟ راه درمان این بیماری چیست؟
  • علت بروز انحراف بینی چیست؟
گوش های بنده خیلی زود جرم می گیرند، برای درمان این موضوع باید چه کرد؟ آیا شما استفاده از گوش پاک کن را توصیه می کنید؟

رییس انجمن گوش و حلق و بینی ایران گفت:جرم گوش در واقع نوعی ماده چرب کننده گوش است، و اگر این ماده چرب کننده گوش منتشر نشود باعث بروز اختلالات در قسمت شنوایی خواهد شد. خوشبختانه گوش مکانیزمی دافعه دارد که بعد از مدتی ترشحات را به خارج منتقل می کند. این ترشحات در ابتدا خمیری و زرد رنگ هستند که در مواقعی که در مجاورت هوا قرار می گیرند تیره رنگ و خشک تر خواهند شد.
این ترشحات در افراد مختلف متفاوت است که در برخی افراد این ترشحات بیشتر مشاهده می شود. برجسته بودن استخوان کف گوش در برخی افراد باعث می شود این جرم ها از گوش خارج نشوند. اگر این ترشحات از گوش خارج نشوند باعث تجمع قارچ ها و میکروب ها شده که عفونت و عوارض بعدی را در پی خواهد داشت.
استفاده از گوش پاک کن برای تخلیه گوش به هیچ وجه توصیه نمی شود، و در مواقعی که جرم گوش باعث بسته شدن مجرا شده است وارد کردن گوش پاک کن در مجرای گوش باعث می شود این جرم ها به عقب رانده شوند که آسیب دیدگی غدد گوش را در پی خواهد داشت. برای خارج کردن این مواد از گوش می توان با وکیوم کردن گوش، شستشوی گوش یا استفاده از رینگ یا قاشقک مخصوص گوش استفاده کرد.

آیا شستشوی گوش موجب رساندن به گوش می شود؟

شستشوی گوش با آب ولرم باید انجام شود، که پزشک آب ولرم را درون سرنگی بزرگ ریخته وبا مهارتی خاص آب را با فشار وارد گوش می کند که در نتیجه جرم و مواد اضافی از گوش خارج می شود، این روش هیچ ضرری برای افرادی که گوش سالم دارند ندارد.
توصیه می کنم بعد از شستشوی گوش قبل از حمام رفتن حتما دور گوشتان را با وازلین طبی چرب کنید تا آب به گوشتان نرود این کار را قبل از رفتن به استخر نیز انجام دهید. اینکه برخی می گویند بعد از شستن گوش گوشمان زود جرم می گیرد برداشت اشتباهی است بلکه گوش آن ها ترشحات زیادی دارد.
در مواردی که گوش آسیب دیده است بهتر است به جای شستشو از روش ساکش استفاده کنند این عمل شبیه به کار جاروبرقی است که آشغال ها را به طرف خود می کشد.

چرا صدای برخی افراد «تو دماغی» است؟

دستگاه تولید صدا در حنجره انسان است که دریچه ای است که عبور هوا از آن ایجاد ارتعاش می کند و صدا تولید می شود. فرکانس و شدت صدای انسان در حنجره تعیین می شود اما صحبت کردن در قسمت های بالاتر اتفاق می افتد و رزونانسی آن در حلق بینی و دهان ایجاد می شود. برخی از حروف عمدتا رزونانسشان در داخل بینی است و برخی دیگر در حلق و دهان هستند.
و اختلال در این قسمت ها موجب اختلال در رزونانس خواهد شد، و به طور مثال زمانی که سرما خورده هستیم حروفی که در بینی باید رزونانس پیدا کنند با مشکل مواجه می شوند. بنابراین صدا تودماغی خواهد شد. در این افراد صدا طبیعی است اما تلفظ کلمات با مشکل مواجه است.

علت بروز خشونت در صدا چیست؟

خشونت صدا در افراد به دلیل وجود مشکل در تارهای صوتی است که ارتعاش آن ها کیفیت و فرکانس متفاوتی را در افراد ایجاد می کند. طول امواج صدا در تمام افراد متفاوت است و به همین دلیل صدای مرد ها و زن ها با هم متفاوت است. عفونت این ناحیه یا بوجود آمدن تومورها، باعث اختلال در این ناحیه و ایجاد خشونت در صدای افراد می شود. در افرادی که مجبورند با صدای بلند صحبت کنند یا فریاد بزنند نیز این تارها آسیب می بیند و خونریزی در ناحیه زیر مخاط رخ می دهد. کیست های مادرزادی و رفلاکس معده باعث خشونت صدا خواهند شد که اگر این موضوع بیشتر از یک هفته ادامه یافت باید برای درمان به پزشک مراجعه کرد.

علت بروز پولیپ بینی چیست؟ راه درمان این بیماری چیست؟

التهابات و عفونت های مزمن داخل بینی از عوامل پیدایش پولیپ بینی هستند، پولیپ بینی معمولا به دلیل آلرژی بینی ایجاد می شود که ممکن است با حساسیت های دیگری مثل آسم نیز همراه باشد. به دلیل حساسیت، مخاط بینی متورم شده و کم کم به شکل نسج اضافی درمی آید که داخل بینی و سینوس ها را پر می کند و به تدریج بر میزان آن افزوده می شود. در افرادی که استعداد این بیماری را داشته باشند، معمولا با این بیماری درگیر خواهند بود، درمان این بیماری معمولا دارویی است و اگر نتوانیم با دارو مجاری را باز و عفونت ها را برطرف کنیم از روش های جراحی استفاده می شود.

علت بروز انحراف بینی چیست؟

انحراف بینی اختلالی است که در آن تیغه جداکننده بینی دچار خمیدگی یا شکستگی می شود. تیغه بینی در قسمت جلو قرار دارد و از یک غضروف چهار گوش تشکیل شده است که از ناحیه پشت و کف به چند استخوان دیگر متصل می شود. اگر این انحراف شدید باشد، مشکلاتی را برای بیمار ایجاد می کند. مثلا امکان دارد یک یا هر دو سوراخ بینی دچار انسداد و گرفتگی شود. طبیعی است گرفتگی روی تنفس بیمار اثر گذاشته و گاه آن را به طور کامل مختل می کند.
اکثر افراد درجاتی از این انحراف را دارند، اما مشکل شان آنقدر شدید نیست که متوجه شده و برای درمان به پزشک مراجعه کنند و فقط درصد کمی از بیماران دچار اختلال در تنفس هستند که با جراحی درمان می شوند.

امتیاز شما به این مطلب
دکتر 24 معرف بهترین پزشکان متخصص و فوق تخصص در ایران می باشد. با دکتر24 بسادگی ، 7 روز هفته از پزشک مورد نظر خود نوبت بگیرید. در وسایت دکتر 24 ، لیست کاملی از پزشکان متخصص در دسترس شماست و می توانید بسادگی با چند کلیک از آنها بصورت تلفنی و انلاین نوبت بگیرید. در سایت دکتر 24 تخفیف های مرتبط با خدمات پزشکی و زیبایی بصورت متنوعی وجود دارد که میتوانید از آنها بهره ببرید..

تمامی حقوق برای تیم توسعه فناوری اطلاعات کانون تبلیغات پیک نوین محفوظ است.